OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
SIFEE.biz - Hospoda online, tapety, epizody, postavy
Spřátelené Weby
Gamesnici.cz - Herni web - Superhry a hry online
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
webmine.cz - Monetize your web!
Globální mediální server TetriSys

110 let historie amerických ponorek.

Za prvního konstruktéra moderních ponorek bývá označován John Phillip Holland. Americké námořnictvo začalo první ponorku za 150 tisíc dolarů, pojmenovanou po konstruktérovi jako USS Holland, používat od 11. dubna 1900. Britské královské námořnictvo je začalo používat o rok později. Dnes má americké námořnictvo ve službě 70 útočných a balistických ponorek. Všechny s nukleárním pohonem.

Seznam amerických ponorek podle tříd

Předválečné 

  • Alligator
  • Holland
  • Třída Plunger
  • Třída B
  • Třída C
  • Třída D
  • Třída E
  • Třída F
  • Třída G
  • Třída H
  • Třída K
  • Třída L
  • USS M-1
  • Třída N
  • Třída O
  • Třída AA-1

První světová válka

  • Třída R
  • Třída S

Meziválečné

  • Třída Barracuda
  • USS Argonaut
  • Třída Narwhal
  • USS Dolphin
  • Třída Cachalot
  • Třída Porpoise
  • Třída Salmon
  • Třída Sargo
  • Třída Tambor
  • Třída Mackerel
  • Třída Gato

Druhá světová válka

  • Třída Balao
  • Třída Tench

Studená válka

  • Třída Tang
  • USS Albacore
  • Třída T-1
  • USS Nautilus
  • Třída Sailfish
  • Třída Grayback
  • USS Seawolf
  • Třída Darter
  • Třída Skate
  • Třída Barbel
  • Třída Skipjack
  • USS Triton
  • USS Halibut

Třída Thresher

  • USS Tullibee
  • Třída George Washington
  • Třída Ethan Allen
  • Třída Lafayette
  • Třída James Madison
  • USS Dolphin
  • Třída Sturgeon
  • Třída Benjamin Franklin
  • USS Narwhal
  • USS Glenard P. Lipscomb
  • Třída Los Angeles
  • Třída Ohio
  • Třída Seawolf

Současnost

Třída Virginia

USS Pennsylvania -- největší jaderná ponorka ve výzbroji námořnictva Spojených států. 170 metrů délka, posádka 155 mužů

Nejnovější jaderné námořnictvo Spojených států - budoucnost podmořského válčení


Seznam ponorek námořnictva Spojených států, které jsou uvedeny podle čísla trupu a podle jména (2018).

číslo jméno poznámky
  Turtle První bojová ponorka na světě. Nasazena v roce 1775. Neúspěšná mise k zničení HMS Eagle.
  Alligator Experimentální ponorka postavená v roce 1862. Nikdy nebyla operativně nasazena.
  Intelligent Whale Experimentální ponorka postavená v roce 1863, získaná americkým námořnictvem v roce 1869 a vyřezena v roce 1873.
SSK-1 Barracuda Znovu označena jako SST-3.
SSK-2 Bass  
SSK-3 Bonita  
SF-1 AA-1/T-1 také SS-52
SF-2 AA-2/T-2 také SS-60
SF-3 AA-3/T-3 také SS-61
SF-4 V-1 také SS-163
SF-5 V-2 také SS-164
SF-6 V-3 také SS-165
SF-7 V-4 také SS-166
SM-1 Argonaut také SS-166
SS-1 Holland  
SS-2 Plunger/A-1  
SS-3 Adder/A-2  
SS-4 Grampus/A-3  
SS-5 Moccasin/A-4  
SS-6 Pike/A-5  
SS-7 Porpoise/A-6  
SS-8 Shark/A-7  
SS-9 Octopus/C-1  
SS-10 Viper/B-1  
SS-11 Cuttlefish/B-2  
SS-12 Tarantula/B-3  
SS-13 Stingray/C-2  
SS-14 Tarpon/C-3  
SS-15 Bonita/C-4  
SS-16 Snapper/C-5  
SS-17 Narwhal/D-1  
SS-18 Grayling/D-2  
SS-19 Salmon/D-3  
SS-19½ Seal/G-1  
SS-20 Carp/F-1 Ztráta při kolizi dne 17. prosince 1917.
SS-21 Barracuda/F-2  
SSN-21 Seawolf Uvedena 1997
SS-22 Pickerel/F-3  
SSN-22 Connecticut Uvedena 1998
SS-23 F-4 Zprovozněna a ztracena 25. března 1915. Vyzvednutá, ale neopravená.
SSN-23 Jimmy Carter Uvedena 2005
SS-24 E-1  
SS-25 E-2  
SS-26 G-4  
SS-27 G-2 Potopena na kotvišti 30. července 1919, 3 členové posádky utopeni.
SS-28 Seawolf/H-1 Grounded 12 Mar 1920. Lost during salvage operations 24 Mar 1920.
SS-29 Nautilus/H-2  
SS-30 Garfish/H-3  
SS-31 G-3  
SS-32 K-1  
SS-33 K-2  
SS-34 K-3  
SS-35 K-4  
SS-36 K-5  
SS-37 K-6  
SS-38 K-7  
SS-39 K-8  
SS-40 L-1  
SS-41 L-2  
SS-42 L-3  
SS-43 L-4  
SS-44 L-5  
SS-45 L-6  
SS-46 L-7  
SS-47 M-1  
SS-48 L-8  
SS-49 L-9  
SS-50 L-10  
SS-51 L-11  
SS-52 AA-1/T-1 Also SF-1
SS-53 N-1  
SS-54 N-2  
SS-55 N-3  
SS-56 N-4  
SS-57 N-5  
SS-58 N-6  
SS-59 N-7  
SS-60 AA-2/T-2 Also SF-2
SS-61 AA-3/T-3 Also SF-3
SS-62 O-1  
SS-63 O-2 Opět uvedeno v roce 1941,  jedna z osmi lodí, která sloužila jak v první světové válce, tak ve druhé světové válce
SS-64 O-3 sloužila v obou světových válkách
SS-65 O-4 sloužila v obou světových válkách
SS-66 O-5 Ztravena při kolizi  28. října 1923
SS-67 O-6 sloužila v obou světových válkách
SS-68 O-7 sloužila v obou světových válkách
SS-69 O-8 sloužila v obou světových válkách
SS-70 O-9 sloužila v obou světových válkách Lost in accident 20 Jun 1941.
SS-71 O-10 sloužila v obou světových válkách
SS-72 O-11  
SS-73 O-12 Používala se v roce 1931 Wilkinsovou arktickou expedicí a potopila se.
SS-74 O-13  
SS-75 O-14  
SS-76 O-15  
SS-77 O-16  
SS-78 R-1  
SS-79 R-2 Nejstarší nepřetržitě sloužící ve druhé světové válce (1919-1945)
SS-80 R-3  
SS-81 R-4  
SS-82 R-5  
SS-83 R-6  
SS-84 R-7  
SS-85 R-8  
SS-86 R-9  
SS-87 R-10  
SS-88 R-11  
SS-89 R-12  Zprovozněna 12 Jun 1943.
SS-90 R-13  
SS-91 R-14  
SS-92 R-15  
SS-93 R-16  
SS-94 R-17  
SS-95 R-18  
SS-96 R-19 Převedena do Královského námořnictva 9. března 1942 jako HMS P.513, která 21. června 1942 najela na kanadskou námořní minu a potopila se s celou posádkou.
SS-97 R-20  
SS-98 R-21  
SS-99 R-22  
SS-100 R-23  
SS-101 R-24  
SS-102 R-25  
SS-103 R-26  
SS-104 R-27  
SS-105 S-1  
SS-106 S-2  
SS-107 S-3  
SS-108   Zrušena
SS-109 S-4 Ztracena při nehodě 17. prosince 1927.
SS-110 S-5 Ztracena při nehodě 1. prosince 1920.
SS-111 S-6  
SS-112 S-7  
SS-113 S-8  
SS-114 S-9  
SS-115 S-10  
SS-116 S-11  
SS-117 S-12  
SS-118 S-13  
SS-119 S-14  
SS-120 S-15  
SS-121 S-16  
SS-122 S-17  
SS-123 S-18  
SS-124 S-19  
SS-125 S-20  
SS-126 S-21  
SS-127 S-22  
SS-128 S-23  
SS-129 S-24  
SS-130 S-25 převedena do královského námořnictva 4. listopadu 1941 a přejmenována jako RMS P.551, poté převedena do polského námořnictva v exilu a přejmenována na ORP Jastrząb.
SS-131 S-26 Potopena po kolizu 24. ledna 1942.
SS-132 S-27 Ztracena po nárazu do pevniny 19. června 1942.
SS-133 S-28 Zprovozněna 4. července 1944.
SS-134 S-29  
SS-135 S-30  
SS-136 S-31  
SS-137 S-32  
SS-138 S-33  
SS-139 S-34  
SS-140 S-35  
SS-141 S-36 Ztracena  po nárazu do pevniny 20. ledna 1942.
SS-142 S-37  
SS-143 S-38  
SS-144 S-39 Ztracena  po nárazu do pevniny 14. srpna 1942.
SS-145 S-40  
SS-146 S-41  
SS-147 H-4  
SS-148 H-5  
SS-149 H-6  
SS-150 H-7  
SS-151 H-8  
SS-152 H-9  
SS-153 S-42  
SS-154 S-43  
SS-155 S-44 Potopena japonským torpédoborcem 7. října 1943.
SS-156 S-45  
SS-157 S-46  
SS-158 S-47  
SS-159 S-48 Během plavebních zkoušek se potopila 7. prosince 1921. O 2 týdny později byla opravena.
SS-160 S-49 Používána jako soukromá turistická atrakce od roku 1931 do roku 1941.
SS-161 S-50  
SS-162 S-51 Ztracena při kolizi 25 září 1925.
SS-163 Barracuda  
SS-164 Bass  
SS-165 Bonita  
SS-166 Argonaut Nikdy nebyla oficiálně SS-166. Různé označení jako V-4, SF-7, SM-1, A-1 a APS-1. Potopena japonskými torpédoborci 10.01.1943.
SS-167 Narwhal  
SS-168 Nautilus  
SS-169 Dolphin  
SS-170 Cachalot  
SS-171 Cuttlefish  
SS-172 Porpoise  
SS-173 Pike  
SS-174 Shark Potopena  japonským  torpédoborcem 11. února 1942.
SS-175 Tarpon Potopena jižně od Cape Hatteras, Severní Karolína, 26. srpna 1957, posléze odvlečena ke sešrotování.
SS-176 Perch Poškozena 3. března 1942  japonským nepřítelem..
SS-177 Pickerel Potopana 3. dubna 1943 japonskými  plavidly..
SS-178 Permit  
SS-179 Plunger  
SS-180 Pollack  
SS-181 Pompano Pravděpodobně potopena v průbehu  října 1943.
SS-182 Salmon  
SS-183 Seal  
SS-184 Skipjack Potopena při operaci Crossroads - test atomové bomby, 25. července 1946
SS-185 Snapper  
SS-186 Stingray  
SS-187 Sturgeon  
SS-188 Sargo  
SS-189 Saury  
SS-190 Spearfish  
SS-191 Sculpin

Pomohla lokalizovat potopený Squalus 24. května 1939 poškozený japonským torpédoborcem 19.listopadu 1943 a potopena, aby nepadla do zajetí.  Kapitán John P. Cromwell obdržel Medal of Honor. (medaile za statečnost).

SS-192 Squalus/Sailfish  Potopena při nehodě 23. května 1939. Vyvednuta, opravena a opětovně uvedena do provozu jako USS Sailfish 15. května 1940. Potopila japonskou letadlovou loď Chuyo 3. prosince 1943, která měla na palubě přeživší z Sculpin (SS-191).
SS-193 Swordfish Potopena japonskými plavidly 12. ledna 1945.
SS-194 Seadragon  
SS-195 Sealion Zničena japonskými letadly 10. prosince 1941. První americká ponorka ztracena ve druhé světové válce.
SS-196 Searaven  
SS-197 Seawolf Náhodně potopena americkým torpédoborcem 3. října 1944.
SS-198 Tambor  
SS-199 Tautog Nejúspěšnější americká ponorka druhé světové války.
SS-200 Thresher  
SS-201 Triton Potopena japonkými torpédoborci 15. dubna 1943 .
SS-202 Trout Pravděpodobně ztracena 29. února 1944.
SS-203 Tuna  
SS-204 Mackerel  
SS-205 Marlin  
SS-206 Gar  
SS-207 Grampus Potopena japonskými torpédoborci 5. března 1943.
SS-208 Grayback Potopena japonskými letadly 26. února 1944.
SS-209 Grayling Potopena japonskou nákladní loďí  9. 9. 1943.
SS-210 Grenadier Potopena  japonským letadlem  22. dubna 1943.
SS-211 Gudgeon Potopena  pravděpodobně potopila Japonci dne 18. dubna 1944.
SS-212 Gato  
SS-213 Greenling  
SS-214 Grouper  
SS-215 Growler Potopena  japonskou lodí 8. listopadu 1944.
SS-216 Grunion Potopena  30. července 1942, příčina neznámá.
SS-217 Guardfish  
SS-218 Albacore Poslala ke dnu jedním torpédem nejznámější japonskou letadlovou loď Taiho. Potopena  7.11.1944.
SS-219 Amberjack Potopena japonskými plavidly 16. února 1943.
SS-220 Barb Jediný známý podnět k zahájení pozemního útoku na Japonsko při 12. hlídce v červnu 1945.
SS-221 Blackfish  
SS-222 Bluefish  
SS-223 Bonefish Potopena 18. června 1945 japonskými plavidly.
SS-224 Cod Lodní museum vClevelandu, OH.
SS-225 Cero  
SS-226 Corvina Potopena japonskou ponorkou 16. listopadu 1943.
SS-227 Darter Grounded on 24 Oct 1944. Destroyed to prevent capture.
SS-228 Drum Currently museum ship in Mobile, AL.
SS-229 Flying Fish  
SS-230 Finback  
SS-231 Haddock  
SS-232 Halibut  
SS-233 Herring Sunk 1 June 1944 by shore battery.
SS-234 Kingfish  
SS-235 Shad  
SS-236 Silversides Top scoring surviving U.S. submarine of WWII. Currently resides in Muskegon, MI at the Great Lakes Naval Memorial & Museum.
SS-237 Trigger Sunk 27 March 1945 by Japanese ships.
SS-238 Wahoo Sunk by Japanese ships and aircraft 11 Oct 1943.
SS-239 Whale  
SS-240 Angler  
SS-241 Bashaw  
SS-242 Bluegill  
SS-243 Bream  
SS-244 Cavalla Best known for sinking Japanese carrier Shokaku. Museum ship in Galveston, Texas.
SS-245 Cobia Museum ship in Manitiwoc, WI.
SS-246 Croaker Museum ship in Buffalo, NY.
SS-247 Dace  
SS-248 Dorado Accidentally sunk by US aircraft 12 Oct 1943.
SS-249 Flasher Credited with over 100,000 tons of Japanese shipping sunk in WWII.
SS-250 Flier Sunk 13 Aug 1944 by mine. 8 Survivors
SS-251 Flounder  
SS-252 Gabilan  
SS-253 Gunnel  
SS-254 Gurnard  
SS-255 Haddo  
SS-256 Hake  
SS-257 Harder Sunk by Japanese ships 24 August 1944.
SS-258 Hoe  
SS-259 Jack  
SS-260 Lapon  
SS-261 Mingo  
SS-262 Muskallunge  
SS-263 Paddle  
SS-264 Pargo  
SS-265 Peto  
SS-266 Pogy  
SS-267 Pompon  
SS-268 Puffer  
SS-269 Rasher  
SS-270 Raton  
SS-271 Ray  
SS-272 Redfin  
SS-273 Robalo Sunk by mine 26 Jul 1944.
SS-274 Rock  
SS-275 Runner Missing and presumed lost Jun 1943.
SS-276 Sawfish  
SS-277 Scamp Sunk by Japanese ship 6 Nov 1944.
SS-278 Scorpion Probably sunk by mine 1944.
SS-279 Snook Sunk April 1945, cause unknown.
SS-280 Steelhead  
SS-281 Sunfish  
SS-282 Tunny  
SS-283 Tinosa  
SS-284 Tullibee Sunk by own torpedo 24 March 1944.
SS-285 Balao  
SS-286 Billfish  
SS-287 Bowfin Museum ship, USS Bowfin Submarine Museum & Park, Honolulu, Hawaii
SS-288 Cabrilla  
SS-289 Capelin Missing and presumed lost Dec 1943.
SS-290 Cisco Sunk by Japanese ships and aircraft 28 Sep 1943.
SS-291 Crevalle  
SS-292 Devilfish  
SS-293 Dragonet  
SS-294 Escolar Sunk by mine Oct 1944.
SS-295 Hackleback  
SS-296 Lancetfish Commissioned 12 Feb 1945. Sunk at pier 15 Mar 1945. Decommissioned 24 Mar 1945. Not repaired. Stricken 9 June 1958. Never went to sea.
SS-297 Ling Museum ship, New Jersey Naval Museum — Hackensack, New Jersey
SS-298 Lionfish Museum ship, Battleship Cove Museum, Fall River, Massachusetts
SS-299 Manta  
SS-300 Moray  
SS-301 Roncador  
SS-302 Sabalo  
SS-303 Sablefish  
SS-304 Seahorse  
SS-305 Skate  
SS-306 Tang Second highest scoring US submarine of World War II. Sunk by circular run of own torpedo on 24 Oct 1944.
SS-307 Tilefish  
SS-308 Apogon  
SS-309 Aspro  
SS-310 Batfish Museum ship, War Memorial Park, Muskogee, Oklahoma
SS-311 Archerfish Best known for sinking the Japanese carrier Shinano, in November 1944,
SS-312 Burrfish  
SS-313 Perch  
SS-314 Shark Lost 24 Oct 1944.
SS-315 Sealion  
SS-316 Barbel Sunk 4 Feb 1945 by Japanese aircraft.
SS-317 Barbero  
SS-318 Baya  
SS-319 Becuna Museum ship, Independence Seaport Museum, Philadelphia, Pennsylvania
SS-320 Bergall  
SS-321 Besugo  
SS-322 Blackfin  
SS-323 Caiman  
SS-324 Blenny  
SS-325 Blower  
SS-326 Blueback  
SS-327 Boarfish  
SS-328 Charr  
SS-329 Chub  
SS-330 Brill  
SS-331 Bugara  
SS-332 Bullhead Lost 6 Aug 1945. Last U.S. Sub loss of WWII.
SS-333 Bumper  
SS-334 Cabezon  
SS-335 Dentuda  
SS-336 Capitaine  
SS-337 Carbonero  
SS-338 Carp  
SS-339 Catfish  
SS-340 Entemedor  
SS-341 Chivo  
SS-342 Chopper  
SS-343 Clamagore Museum ship, Patriots Point Maritime Museum, Mt. Pleasant, South Carolina
SS-344 Cobbler  
SS-345 Cochino Lost 26 Aug 1949 by fire and electrical failure.
SS-346 Corporal  
SS-347 Cubera  
SS-348 Cusk  
SS-349 Diodon  
SS-350 Dogfish  
SS-351 Greenfish  
SS-352 Halfbeak  
SS-353 Dugong cancelled
SS-354 Eel cancelled
SS-355 Espada cancelled
SS-356 Jawfish cancelled
SS-357 Ono cancelled
SS-358 Garlopa cancelled
SS-359 Garrupa cancelled
SS-360 Goldring cancelled
SS-361 Golet Lost 14 Jun 1944 by Japanese vessels.
SS-362 Guavina  
SS-363 Guitarro  
SS-364 Hammerhead  
SS-365 Hardhead  
SS-366 Hawkbill  
SS-367 Icefish  
SS-368 Jallao  
SS-369 Kete Lost Mar 1945, cause unknown.
SS-370 Kraken  
SS-371 Lagarto Sunk 4 May 1945 by Japanese ships.
SS-372 Lamprey  
SS-373 Lizardfish  
SS-374 Loggerhead  
SS-375 Macabi  
SS-376 Mapiro  
SS-377 Menhaden  
SS-378 Mero  
SS-379 Needlefish cancelled
SS-380 Nerka cancelled
SS-381 Sand Lance  
SS-382 Picuda  
SS-383 Pampanito Museum ship, S. F. Maritime National Park, San Francisco, California
SS-384 Parche  
SS-385 Bang  
SS-386 Pilotfish  
SS-387 Pintado  
SS-388 Pipefish  
SS-389 Piranha  
SS-390 Plaice  
SS-391 Pomfret  
SS-392 Sterlet  
SS-393 Queenfish  
SS-394 Razorback Museum ship, Arkansas Inland Maritime Museum, North Little Rock, Arkansas
SS-395 Redfish  
SS-396 Ronquil  
SS-397 Scabbardfish  
SS-398 Segundo  
SS-399 Sea Cat  
SS-400 Sea Devil  
SS-401 Sea Dog  
SS-402 Sea Fox  
SS-403 Atule  
SS-404 Spikefish  
SS-405 Sea Owl Převedena do  SSK v roce 1963.
SS-406 Sea Poacher  
SS-407 Sea Robin  
SS-408 Sennet  
SS-409 Piper  
SS-410 Threadfin  
SS-411 Spadefish  
SS-412 Trepang  
SS-413 Spot  
SS-414 Springer  
SS-415 Stickleback Ztracena 29. května 1958.
SS-416 Tiru  
SS-417 Tench Prodána do Peru za náhradní díly, 16. září 1976
SS-418 Thornback  
SS-419 Tigrone Rescued over 30 downed aviators during World War II. Re-designated as SSR-419 in 1948 and as AGSS-419 in 1963. Used to evaluate experimental sonar systems.
SS-420 Tirante  
SS-421 Trutta  
SS-422 Toro  
SS-423 Torsk Museum ship, Baltimore Maritime Museum, Baltimore, Maryland
SS-424 Quillback  
SS-425 Trumpetfish  
SS-426 Tusk  
SS-427 Turbot Launched but not completed
SS-428 Ulua Launched but not completed
SS-429 Unicorn cancelled
SS-430 Vendace cancelled
SS-431 Walrus cancelled
SS-432 Whitefish cancelled
SS-433 Whiting cancelled
SS-434 Wolffish cancelled
SS-435 Corsair  
SS-436 Unicorn Launched but not completed.
SS-437 Walrus Launched but not completed.
438 to 474   cancelled
SS-475 Argonaut  
SS-476 Runner  
SS-477 Conger  
SS-478 Cutlass  
SS-479 Diablo  
SS-480 Medregal Converted to SSR in Jan 1948.
SS-481 Requin Museum ship, Carnegie Science Center, Pittsburgh, Pennsylvania
SS-482 Irex  
SS-483 Sea Leopard  
SS-484 Odax  
SS-485 Sirago  
SS-486 Pomodon  
SS-487 Remora  
SS-488 Sarda  
SS-489 Spinax  
SS-490 Volador Last fleet submarine to be launched on 17 Jan 1946.
SS-491 Pompano cancelled
SS-492 Grayling cancelled
SS-493 Needlefish cancelled
SS-494 Sculpin cancelled
SS-495 to SS-521   cancelled
SS-522 Amberjack  
SS-523 Grampus  
SS-524 Pickerel  
SS-525 Grenadier Last fleet submarine to be commissioned on 10 Feb 1951.
SS-526 Dorado cancelled
SS-527 Comber cancelled
SS-528 Sea Panther cancelled
SS-529 Tiburon cancelled
SS-530 to SS-549   cancelled
SS-550 Barracuda Also designated as SSK-1 and SST-3.
SS-551 Bass Also designated as SSK-2.
SS-552 Bonita Also designated as SSK-3.
SS-553 Kinn offshore procurement of KNM Kinn (S316)
SS-554 Springeren offshore procurement of HDMS Springeren (S329)
AGSS-555 Dolphin Research submarine. Last conventionally powered submarine in service with the US Navy. Museum ship, Maritime Museum of San Diego, San Diego, California
SS-556   offshore procurement for Norway
SS-557 to SS-562   cancelled
SS-563 Tang  
SS-564 Trigger  
SS-565 Wahoo  
SS-566 Trout  
SS-567 Gudgeon  
SS-568 Harder  
AGSS-569 Albacore Experimental prototype with teardrop hull. Museum ship, Albacore Park and Museum, Portsmouth, New Hampshire
AGSS-570 Mackerel completed as SST-1
SSN-571 Nautilus První ponorka poháněná jadernou energií. První ponorka která podplula  Severním pól. Muzejní loď, Muzeum amerických ponorkových sil, Groton, Connecticut.
SSR-572 Sailfish  
SSR-573 Salmon  
SSG-574 Grayback Converted and re-designated as LPSS-574 (amphibious transport submarine) on 30 Aug 1968.
SSN-575 Seawolf  
SS-576 Darter  
SSG-577 Growler Museum ship, Intrepid Sea-Air-Space Museum, New York, New York
SSN-578 Skate First submarine to surface at the North Pole.
SSN-579 Swordfish  
SS-580 Barbel First diesel powered attack submarine with a teardrop hull.
SS-581 Blueback Last conventionally powered attack submarine in service with the US Navy. Museum ship, OMSI Museum, Portland, Oregon
SS-582 Bonefish Last conventionally powered submarine built for the US Navy. Laid after Blueback but launched and commissioned before
SSN-583 Sargo  
SSN-584 Seadragon  
SSN-585 Skipjack První ponorka poháněná jadernou energií s trupem ve tvaru kapky.
SSRN-586 Triton First submarine to complete a submerged circumnavigation of the globe, and the only Western submarine powered by two nuclear reactors.
SSGN-587 Halibut First and only American nuclear powered submarine designed and built as a guided missile submarine.
SSN-588 Scamp  
SSN-589 Scorpion Ztracena při havárii  22 května 1968.
SSN-590 Sculpin  
SSN-591 Shark  
SSN-592 Snook  
SSN-593 Thresher Ztracena při havárii  10  dubna 1963.
SSN-594 Permit  
SSN-595 Plunger  
SSN-596 Barb  
SSN-597 Tullibee First quiet nuclear submarine with turbo electric drive. First integrated sonar suite, including both a low-frequency passive array, for long range detection, and a spherical array, for approach and attack (AN/BQQ Series Sonar). First submarine specifically designed as an ASW (Anti-Submarine Warfare) weapon. First submarine with torpedo tubes amidships.
SSBN-598 George Washington First nuclear powered ballistic missile submarine.
SSBN-599 Patrick Henry  
SSBN-600 Theodore Roosevelt  
SSBN-601 Robert E. Lee  
SSBN-602 Abraham Lincoln  
SSN-603 Pollack  
SSN-604 Haddo  
SSN-605 Jack  
SSN-606 Tinosa  
SSN-607 Dace  
SSBN-608 Ethan Allen  
SSBN-609 Sam Houston  
SSBN-610 Thomas A. Edison  
SSBN-611 John Marshall  
SSN-612 Guardfish  
SSN-613 Flasher  
SSN-614 Greenling  
SSN-615 Gato  
SSBN-616 Lafayette  
SSBN-617 Alexander Hamilton  
SSBN-618 Thomas Jefferson  
SSBN-619 Andrew Jackson  
SSBN-620 John Adams  
SSN-621 Haddock  
SSBN-622 James Monroe  
SSBN-623 Nathan Hale  
SSBN-624 Woodrow Wilson  
SSBN-625 Henry Clay  
SSBN-626 Daniel Webster Decommissioned on 30 August 1990 and reclassified a moored training ship (S5W Prototype facility) with hull number MTS-626.
SSBN-627 James Madison  
SSBN-628 Tecumseh  
SSBN-629 Daniel Boone  
SSBN-630 John C. Calhoun  
SSBN-631 Ulysses S. Grant  
SSBN-632 Von Steuben  
SSBN-633 Casimir Pulaski  
SSBN-634 Stonewall Jackson  
SSBN-635 Sam Rayburn Decommissioned on 31 July 1989 and reclassified a moored training ship (S5W Prototype facility) with hull number MTS-635.
SSBN-636 Nathanael Greene  
SSN-637 Sturgeon  
SSN-638 Whale  
SSN-639 Tautog  
SSBN-640 Benjamin Franklin  
SSBN-641 Simon Bolivar  
SSBN-642 Kamehameha Was in active service for 36 years, 4 months. Built as a SSBN but converted to a SSN from 24 September 1992 to 23 Jul 1993[1]
SSBN-643 George Bancroft  
SSBN-644 Lewis and Clark  
SSBN-645 James K. Polk Built as a SSBN but converted to a s SSN in August 1994 [2]
SSN-646 Grayling  
SSN-647 Pogy  
SSN-648 Aspro  
SSN-649 Sunfish  
SSN-650 Pargo  
SSN-651 Queenfish  
SSN-652 Puffer  
SSN-653 Ray  
SSBN-654 George C. Marshall  
SSBN-655 Henry L. Stimson  
SSBN-656 George Washington Carver  
SSBN-657 Francis Scott Key  
SSBN-658 Mariano G. Vallejo  
SSBN-659 Will Rogers  
SSN-660 Sand Lance  
SSN-661 Lapon  
SSN-662 Gurnard  
SSN-663 Hammerhead  
SSN-664 Sea Devil  
SSN-665 Guitarro  
SSN-666 Hawkbill  
SSN-667 Bergall  
SSN-668 Spadefish  
SSN-669 Seahorse  
SSN-670 Finback  
SSN-671 Narwhal První ponorka byla vybavena  přirozeným cirkulačním reaktorem.
SSN-672 Pintado  
SSN-673 Flying Fish  
SSN-674 Trepang  
SSN-675 Bluefish  
SSN-676 Billfish  
SSN-677 Drum The sail is currently on display at U.S. Navy Recruit Training Command, Great Lakes, Illinois
SSN-678 Archerfish  
SSN-679 Silversides  
SSN-680 William H. Bates  
SSN-681 Batfish  
SSN-682 Tunny  
SSN-683 Parche  
SSN-684 Cavalla Last U.S. Navy submarine to be named after a fish.
SSN-685 Glenard P. Lipscomb The Navy's second submarine design using turbo-electric transmission.
SSN-686 L. Mendel Rivers  
SSN-687 Richard B. Russell  
SSN-688 Los Angeles Lead ship of the Los Angeles class. Was active for 34 years, 3 months.
SSN-689 Baton Rouge  
SSN-690 Philadelphia  
SSN-691 Memphis  
SSN-692 Omaha  
SSN-693 Cincinnati  
SSN-694 Groton  
SSN-695 Birmingham  
SSN-696 New York City  
SSN-697 Indianapolis  
SSN-698 Bremerton Nejstarší americká jaderná ponorka ještě v provozu.
SSN-699 Jacksonville  
SSN-700 Dallas  
SSN-701 La Jolla  
SSN-702 Phoenix  
SSN-703 Boston  
SSN-704 Baltimore Nejmladší třída v Los Angeles, která bude vyřazena z provozu. Ve službě  kromě dvou týdnů 16 let.
SSN-705 City of Corpus Christi  
SSN-706 Albuquerque  
SSN-707 Portsmouth  
SSN-708 Minneapolis-Saint Paul  
SSN-709 Hyman G. Rickover  
SSN-710 Augusta  
SSN-711 San Francisco  
SSN-712 Atlanta  
SSN-713 Houston  
SSN-714 Norfolk  
SSN-715 Buffalo  
SSN-716 Salt Lake City  
SSN-717 Olympia  
SSN-718 Honolulu  
SSN-719 Providence  
SSN-720 Pittsburgh  
SSN-721 Chicago  
SSN-722 Key West  
SSN-723 Oklahoma City  
SSN-724 Louisville  
SSN-725 Helena  
SSGN-726 Ohio Postavena jako SSBN, ale převedena na SSGN od listopadu 2003 do prosince 2005 v souladu se START II.
SSGN-727 Michigan Postavena jako SSBN, ale převeden na SSGN od dubna 2004 do dubna 2006  v souladu se START II.
SSGN-728 Florida Postavena jako SSBN, ale převedena na SSGN od ledna 2005 do prosince 2006  v souladu se START II.
SSGN-729 Georgia Postavena jako SSBN, ale převeden na SSGN od října 2005 do září 2007 v souladu se START II.
SSBN-730 Henry M. Jackson  
SSBN-731 Alabama  
SSBN-732 Alaska  
SSBN-733 Nevada  
SSBN-734 Tennessee  
SSBN-735 Pennsylvania  
SSBN-736 West Virginia  
SSBN-737 Kentucky  
SSBN-738 Maryland  
SSBN-739 Nebraska  
SSBN-740 Rhode Island  
SSBN-741 Maine  
SSBN-742 Wyoming  
SSBN-743 Louisiana  
744 to 749   Nezařazena
SSN-750 Newport News  
SSN-751 San Juan  
SSN-752 Pasadena  
SSN-753 Albany  
SSN-754 Topeka  
SSN-755 Miami  
SSN-756 Scranton  
SSN-757 Alexandria  
SSN-758 Asheville  
SSN-759 Jefferson City  
SSN-760 Annapolis  
SSN-761 Springfield  
SSN-762 Columbus  
SSN-763 Santa Fe  
SSN-764 Boise  
SSN-765 Montpelier  
SSN-766 Charlotte  
SSN-767 Hampton  
SSN-768 Hartford  
SSN-769 Toledo  
SSN-770 Tucson  
SSN-771 Columbia  
SSN-772 Greeneville  
SSN-773 Cheyenne  
SSN-774 Virginia  
SSN-775 Texas  
SSN-776 Hawaii  
SSN-777 North Carolina  
SSN-778 New Hampshire  
SSN-779 New Mexico  
SSN-780 Missouri  
SSN-781 California  
SSN-782 Mississippi  
SSN-783 Minnesota  
SSN-784 North Dakota  
SSN-785 John Warner  
SSN-786 Illinois  
SSN-787 Washington  
SSN-788 Colorado  
SSN-789 Indiana  
SSN-790 South Dakota  
SSN-791 Delaware  
SSN-792 Vermont  
SSN-793 Oregon  
SSN-794 Montana  
SSN-795 Hyman G. Rickover  
SSN-796 New Jersey  
SSN-797 Iowa  
SSN-798 Massachusetts  
SSN-799 Idaho  
SSN-800 Arkansas  
SSN-801 Utah  
802-825 V současné době není přiřazena  
SSBN-826 Columbia  
827-837 V současné době  nepřiřazazena, ale očekává se, že bude zařazena do  třídy Columbia  
SST-1 (AGSS-570) Mackerel  
SST-2 Marlin Muzejní loď, Park svobody, Omaha, Nebraska
SM U-111 U-111 Ukořistěná U-loď z druhé světové války, používaná pro účely publicity a testování
SM U-117 U-117 Ukořistěná U-loď z druhé světové války, používaná pro účely publicity a testování
SM U-140 U-140 Ukořistěná U-loď z druhé světové války, používaná pro účely publicity a testování
SM UB-88 UB-88 Ukořistěná U-loď z druhé světové války, používaná pro účely publicity a testování
SM UB-148 UB-148 Ukořistěná U-loď z druhé světové války, používaná pro účely publicity a testování
SM UC-97 UC-97 Ukořistěná U-loď z druhé světové války, používaná pro účely publicity a testování
U-2513 U-2513 Ukořistěná U-loď z druhé světové války, používaná pro účely publicity a testování
U-3008 U-3008 Ukořistěná U-loď z druhé světové války, používaná pro účely publicity a testování
Ponorky
Reklama
© Ofrii 2012 - kontakt
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com