OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
ENKII Star Trek The Next Generation - Nova Generace online na enkii.cz
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys

osud německé ponorky U-118

Ponorky patřily k nejobávanějším zbraním 1. světové války - tyto neviditelné stroje způsobovaly na moři smrt tisícům vojáků. Není proto divu, že když v roce 1919 vyvrhlo moře u jihoanglického města Hastings německé ocelové monstrum U-118, způsobilo to mezi místními obyvateli značné pozdvižení.
Ponorka tou dobou mířila k sešrotování do Francie, během plavby Lamanšským průlivem se ale přetrhlo vlečné lano a plavidlo tak skončilo na britské pláži. Tisíce lidí vyrazily na pláž, aby si nedaleko zdejšího hotelu Queens ponorku prohlédli. Pohotový místní písař prý vybíral (s požehnáním admirality) vstupné od zájemců o prohlídku na palubě a výtěžek poté posloužil navrátivším se britským vojákům. Prohlídky ale musely být přerušeny po smrti dvou mužů z pobřežní stráže, kteří měli ponorku na starost. Později se ukázalo, že jejich smrt způsobil unikající chlór.Svému osudu ale ponorka U-118 stejně neunikla. Poté co se ji nepodařilo vrátit na moře a odtáhnout, pokusil se ji svým dělem zničit francouzský torpédoborec. Vzhledem k blízkosti hotelu a dalších obytných budov ale byla její další likvidace přerušena. Do šrotu tak zamířila až o půl roku později. Své vykonal zub času, nevlídné podnebí i „pomoc“ hastingských obyvatel.

Ponorky
Reklama
© Ofrii 2012 - kontakt
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com