OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svýt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, AkvarijnÝ ryby, AkvarijnÝ rostliny ORFII.com - Freediving - volnÚ potapýnÝ ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamenÝ, souhvýzdÝ, zvýrokruhy ORFII.com - VesmÝr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
SIFEE.biz - SGU - Hv─Ťzdn├í br├ína: Hlubok├Ż vesm├şr online, tapety, epizody, postavy
Sp┼Ö├ítelen├ę Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Glob├íln├ş medi├íln├ş server TetriSys

ponorka U-24

1. ledna 1915 potopila n─Ťmecká ponorka U-24 britskou bitevní lo─Ć Formidable.
V brzkých ranních hodinách na Nový rok 1915 byla v Lamanšském pr┼»livu potopena ponorkou n─Ťmeckého císa┼Öského námo┼Önictva britská bitevní lo─Ć HMS Formidable, která byla v té dob─Ť sou─Źástí 5. flotily slou┼żící v pr┼»livu La Manche pod velením admirála Lewise Baylyho. Onoho osudného dne se lod─Ť plavily na st┼Öelecké cvi─Źení.

U-24

HMS Formidable

N─Ťmecké ponorce U-24 velel kapitán Rudolf Schneider a britskou flotilu sledoval celý p┼Öedchozí den a ─Źekal na ten správný moment k útoku. Ten p┼Öišel v okam┼żiku, kdy Britové zamí┼Öili západn─Ť v Lyme Bay. Chvíli p┼Öed p┼»l t┼Öetí ráno vypálila n─Ťmecká ponorka jedno torpédo do pravoboku HMS Formidable. Lo─Ć za─Źala nabírat vodu a naklonila se na pravou stranu. Schneider se s ponorkou p┼Öesunul k levoboku neš┼ąastné Formidable a vypálil druhé torpédo minut po prvním.
Bitevní lo─Ć zrychlila nabírání vody a po 90 minutách od druhého útoku se p┼Öevrhla a potopila. P┼Öe┼żilo pouhých 233 mu┼ż┼» z posádky 780 mu┼ż┼». Formidable se tak stala druhou bitevní lodí, kterou Royal Navy ztratila.

Lo─Ć pocházející z roku 1898 m─Ť┼Öila 125,3 metru a m─Ťla výtlak p┼Öes 16 000 tun. Její hlavní d─Ťlovou výzbrojí byla 4 d─Ťla rá┼że 305 mm a 12 d─Ťl rá┼że 152 mm. Výkon pouhých 11 560 kW jí umo┼ż┼łoval dosáhnout rychlosti 18 uzl┼», tedy 33,3 km/h.

Ponorky
Reklama
© Ofrii 2012 - kontakt
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com